Grupa towarowa: Sprzęt komunalny i ogrodniczy / Kosiarki bijakowe/ rozdrabniacze
Producent: Samasz
Link do strony producenta: www.samasz.pl
Zalety kosiarek bijakowych:
- Koszenie trawników, poboczy dróg itp.
- Rozdrabnianie obciętych gałęzi (do Ø 8 cm).
- Ścinanie chwastów, zarośli i trawy.
- Mocowanie za pomocą 3-punktowego układu zawieszenia z tyłu lub z przodu
ciągnika.
- Regulowany wał kopiujący.
W kosiarkach serii KB 201 i 251 wprowadzono nowe wały robocze o zwiększonej średnicy co znacząco wpłynie na trwałość tego podzespołu. Zmiana ta spowodowała również możliwość mulczowania krzaków, gałęzi o większej średnicy, nawet do 10 cm.
Konstrukcja kosiarki pozwala na użytkowanie z tyłu, a jeżeli ciągnik dysponuje czołowym WOM i TUZ również z przodu.
Przystosowanie kosiarki do pracy z przodu ciągnika polega na przemontowaniu zaczepu zawieszenia na drugą stronę kosiarki. Jeżeli ciągnik posiada lewe obroty użytkownik we własnym zakresie może je zmienić demontując przekładnię centralną i obracając ją o 180°.
W standardzie, kosiarki są montowane jako tylne. Jeśli kosiarka ma pracować jako czołowa, przy zamówieniu należy podać typ ciągnika, kierunek obrotów i ilość frezów (8 lub 21) - w celu dobrania właściwego wałka przekaźnika mocy.
Kosiarka jest regulowana w stosunku do ciagnika w lewo lub w prawo
ręcznie (R) lub przy pomocy siłownika hydraulicznego (S) w zakresie do
40 cm.






